Historia Przedszkola

Obiekt, w którym znajduje się obecnie przedszkole został zbudowany w 1896 r. Znajdował się wtedy w rękach właściciela Zakładów Bawełnianych. Po wojnie przeszedł w posiadanie Zakładów Bawełnianych „Doltex” i od tej pory funkcjonuje jako przedszkole.

Pierwszym dyrektorem powstałego przedszkola była Pani Wiesława Baryga.

W 1991 roku placówka została przejęta przez Samorząd Gminy Bogatynia i otrzymała nazwę Przedszkola Publicznego Nr3. W 1994 roku zostało ono poddane gruntownej modernizacji i przystosowaniu do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W listopadzie w 1995 roku, placówka wznowiła działalność jako Przedszkole Publiczne Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi. Zmianie uległa nazwa placówki, statut jak również jej struktura. Grupy integracyjne finansowano ze środków samorządu Miejsko – Gminnego Bogatyni.

W budynku zachowało się wiele zabytkowych elementów.

Na uwagę zasługuje również ogród przedszkolny, który porastają rzadkie odmiany ponad stuletnich drzew.