Historia przedszkola

Obraz przedszkola

Obiekt, w którym znajduje się obecnie przedszkole został zbudowany w 1896 r. Znajdował się wtedy w rękach właściciela Zakładów Bawełnianych. Po wojnie przeszedł w posiadanie Zakładów Bawełnianych „ Doltex ” i od tej pory funkcjonuje jako przedszkole. Placówka posiada właściwie zagospodarowaną przestrzeń dostosowaną do potrzeb psychofizycznych dzieci w wieku przedszkolnym. Dysponuje sześcioma dobrze wyposażonymi i estetycznymi salami edukacyjnymi oraz gabinetami specjalistycznymi: gabinetem pielęgniarki, gabinetem psychologiczno-pedagogicznym, gabinetem do hydromasażu, salą rehabilitacyjną, salą doświadczania świata (pomieszczeniem do terapii wielopłaszczyznowej), pokojem nauczycielskim oraz szatnią dla dzieci. Przyjazne dla dzieci środowisko tworzy ogród przedszkolny z dużym placem zabaw wyposażonym w atestowane urządzenia, a także drzewa, tworzące swoisty klimat parku.